Pszczyna bywa nazywana Perłą Górnego Śląska. Tak piękne miasto to doskonała scenografia dla ekipy „Salonowych Rewolucji”, która przemierza całą Polskę, by tworzyć przyjazne klientom, niezwykłe przestrzenie. Bohaterem czwartego odcinka jest salon firmy Japi-Bud z Pszczyny, który przeszedł niezwykłą metamorfozę i niecodzienny motoryzacyjny smaczek.

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

Dzięki nowej aranżacji przestrzeni, wykorzystującej autorską koncepcję komunikacji produktowej, całe pierwsze piętro zmieniło się w nowoczesną przestrzeń sprzedażową. Powstała także zupełnie nowa ekspozycja na zewnątrz, która stanowi wizytówkę salonu.

Ekspozycja zewnętrzna, powstała w miejscu niewykorzystanej przestrzeni, prezentuje bramę i ogrodzenie MODERN marki WIŚNIOWSKI. To ogrodzenie jest częścią systemu Home Inclusive, która łączy wzorniczo bramy, okna, drzwi i ogrodzenia WIŚNIOWSKI. Goście salonu mogą także sprawdzić jak działa MultiBox, czyli funkcjonalny słupek pełniący rolę skrzynki na listy i paczki oraz w jakich wariantach występuje. Ta część to dopiero zapowiedź tego, co znajduje się w środku, a jej zadaniem jest zachęcić potencjalnego klienta do wejścia.

Wewnątrz centralną część stanowi Strefa Konceptu, w której równomierne oświetlenie potęguje wrażenie spójności bram, okien, drzwi i ogrodzenia w kolorze z palety barw Home Inclusive 2.0. Kolekcja ta pozwala dobrać kluczowe elementy posesji i domu tak, by harmonijnie się dopełniały i tworzyły przemyślaną oraz spójną całość. Niezwykle istotną rolę odgrywają tu strukturalne barwy z drobinkami metalicznymi, nadające efekt 3D powierzchni.

 

Co wyróżnia salon JAPI-BUD z Pszczyny?

Punktu sprzedaży JAPI-BUD dzięki metamorfozie marki WIŚNIOWSKI zyskał zupełnie nowe oblicze. Nie tylko od strony wizualnej, ale i komunikacji z klientami.

– Kluczowa jest tu innowacyjna komunikacja produktowa. Nadaliśmy jej wizualny wymiar, a zaczynamy od oprowadzania klienta po salonie, żeby pomóc odnaleźć mu się w przestrzeni i sprawić, aby zobaczył pełną ofertę w odpowiedniej kolejności. Dzięki zastosowaniu strzałek wiadomo w jakim kierunku się przemieszczać i co się tam znajduje – takie wskazówki są bardzo cenne. Ponadto produkty na ekspozycji są oznaczone specjalnymi naklejkami zawierającymi polecenia zachęcające do interakcji i podstawowe informacje – tłumaczy dr Marek Borowiński Shop Doctor i ambasador projektu „Salonowe Rewolucje”. – Chcemy, aby kupujący wypróbował prawdziwe produkty: otworzył, dotknął, sprawdził jak działają, dlatego nie montujemy kartonowych imitacji. Klient wie, co kupuje, nie podejmuje decyzji na podstawie obrazka w katalogu ani modelu z plastiku – dodaje dr Borowiński.

 

Salonowe Rewolucje – współpraca z ekspertami

Salonowe Rewolucje to projekt stworzony we współpracy z Shop Doktorem Markiem Borowińskim – ekspertem Visual Merchandisingu i ambasadorem programu. Specjalizuje się on w neuromerchandisingu, psychofizjologii widzenia i oddziaływania kolorów na konsumentów. Projekty wnętrz, ekspozycji i otoczenia salonu stworzyli dyplomowani architekci pracujący dla marki WIŚNIOWSKI.